Felhasználó: > 4 vendég

Horvátországban jártunk !

Sok szervezés előzte meg a német nemzetiségi tagozat 9 tanulójának utazását. 6. alkalommal vettünk részt a zapresici illetve annak környékén lévő iskolák német nyelvű projektjében.

A nyelv gyakorlása mellett célunk egymás országának, kultúrájának megismerése, baráti kapcsolatok kialakítása.

Horvát partnereinket áprilisban láttuk vendégül, mi szeptemberben viszonoztuk látogatásukat.

Csütörtök délután gyorsan egymásra találtak a diákcsere program résztvevői. Péntek a projekttel kezdődött, melynek témája a sport volt.

Délután a Plitvicei tavakhoz kirándultunk, ami felejthetetlen, lenyűgöző élmény. Szombaton gyönyörű napsütésben utaztunk az Adriai tengerhez. A 23 fokos víz szinte mindenkit fürdésre csábított.

Opatijában sétáltunk, megnéztük a szép palotákat, a botanikus kertet és vásárlásra is jutott idő. A vasárnapot mindenki a vendéglátó családdal töltötte.

Hétfőn a zágrábi Goethe Intézet munkatársai szerveztek számunkra érdekes foglalkozást, ahol digitális technikával dolgoztunk. A főváros megtekintése után búcsúesten vettünk részt.

A szülők sok finomsággal készültek. Kedden a Luznica kastélyt német nyelvű idegenvezetéssel jártuk be, majd a város polgármestere fogadta a csoportot és mindenkit kedves ajándékkal lepett meg.

Nagyon jól sikerültek a programok, sok kellemes élménnyel gyarapodva érkeztünk haza.

Egyöntetű vélemény volt, hogy mindenki szívesen visszamenne újra!

Horvátországban készült fényképek ide kattintva megtekinthetők