Elsős avató 2018

2018. október 4-én, alig egy hónappal azután, hogy az elsősök először átlépték az iskola küszöbét, rendeztük meg az alsó tagozat részvételével az elsősök avatását.

A jó hangulatú rendezvényen mindhárom elsős osztály vidám műsorral mutatkozott be.

Az 1.a tanulói iskolás mindennapjaikat játszották el dallal, zenével, az 1.b osztályosok kórusban szavalták a Zengő ábécét, az 1.c-sek összeállításában volt vers, dalocska és remek csatakiáltás is.

Németül és angolul is hallhattunk egy-egy előadást.

Ezt követően a 4. osztályosok előzetesen kiadott feladványaira adtak bátran választ.

Az előzetes kutatómunka során jobban megismerték az iskolát, így magabiztosan válaszoltak az elhangzott kérdésekre, kézműves feladatot is megoldottak: tenyérlenyomataikkal készítettek egy-egy nagy posztert, melyen minden elsősünk neve is szerepel.

A rendezvény végén az igazgató bácsi ünnepélyesen igazi „Dózsássá” avatta őket, a negyedikesek képviselőitől pedig megkapták ennek bizonyítékait az iskola jelvényét és a nyakkendőket.

Köszönet a tanító néniknek a felkészítő munkáért.

Gálné Gacsal Erika

A programon készült fényképek és videók ide kattintva megtekinthetők