Diáksportnapi beszámoló

Pap Ervin vagyok, a veszprémi Dózsa György Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola testnevelő tanára. Városi iskola pedagógusa lévén nagyon örültem, hogy sikerült megszerveznem és sikeresen lebonyolítani eme szép napot. Egy hónapja dolgozom ebben az intézményben.

A kollégáim és vezetőim elmondása szerint, ha nem is minden évben, de volt rá példa, hogy iskolánk kapcsolódott már többször is a magyar diáksport napjához.  Személyemmel új impulzusokat adva, és a testnevelés munkaközösség segítségével próbáltam csatlakoztatni iskolánkat eme szép, jeles naphoz. Az eseményen felső tagozatos diákok vettek részt.

A városi futás (2018 m) lebonyolítása a helyi rendőrség segítségével zökkenőmentesen zajlott. Azt is el kell mondanom, közölnöm, hogy a futáson nemcsak tanulóink, hanem sok nevelő és pedagógus is részt vett. Intézményünkben több, mint 400 tanuló tanul, ebből közel 250-en részt vettek a városi futáson, a csapat sor- és váltóversenyeken pedig 46 fő.  Minden befutó csoki szeletet és gyümölcslét kapott, mely költségek nagy részét iskolánk alapítványa biztosította. Ezután elkezdődtek a felsős sor- és váltóversenyek, az erő-állóképességet fejlesztő csapatversenyek, majd a tanár-diák labdarúgó és kosárlabda mérkőzésekkel zárult a sportnap.

Sok látványos, erőfejlesztő és állóképesség fejlesztő feladatokat végeztek a gyerekek, melyek után igen csak elfáradtak. A programokat gyakorlatilag csúszás nélkül, időrendben tudtuk tartani, ami összességében több mint két óra mozgást jelentett. A sportnapról rengeteg fotó, videó és drónfelvétel is készült valamint a „Veszprém7” hetilap szerkesztősége is megkereste iskolánkat, és beszámolójukat a sportnapról egy hét múlva jelenítik meg az újságban.

A jövőben szeretnénk bevonni az alsó évfolyam diákjait is.

A regisztrációt követve próbáltam szervezkedni, s ilyen programot sikerült megtervezni és meg is valósítani:

PROGRAM:

– IDEJE: 2018.09.28, PÉNTEK, 12.00-14.00 ÓRA KÖZÖTT

-AZ ELSŐ 4 ÓRA LESZ MEGTARTVA

-12.00-12.20  VÁROSI FUTÁS (2018 MÉTER), ÚTVONAL A TÉRKÉPEN

-12.30- 12.45 FELSŐS SOR- ÉS VÁLTÓVERSENYEK (5-8.ÉVF.)

-12.50 – 13.25 FELSŐS ERŐ-ÁLLÓKÉPESSÉGI VERSENYEK, JÁTÉKOK (5-8.ÉVF.)

-13.30-13.45 TANÁR-DIÁK KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ MÉRKŐZÉS

-13.45-14.00 TANÁR-DIÁK KOSÁRLABDA MÉRKŐZÉS

A diáksportnapon készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

A futásról készült videó ide kattintva megtekinthető