SULIRÁDIÓ

2018.szeptember 24.

Sziasztok, jó reggelt és mosolygós napot kívánok minden dózsás diáktársamnak.

Kedves dózsás diákok, köszöntelek Benneteket én is az előttünk álló hét kezdetén. Köszönjük a dózsás közösség nevében,hogy reggelente a 7.a osztály diákjai kedves szavakkal és illedelmesen köszöntötték az iskolába érkezőket és ezen a héten is vállalták a reggeli ügyeletet. Ha más felsős osztályok diákjai is szívesen vállalnának ügyeletet 7.30-tól 7.50 óráig, azok iratkozzanak fel a portán vagy ma keressenek meg engem.

Amint már bizonyára tudjátok az őszi papírgyűjtést október 9-12-ig szervezi diákönkormányzatunk iskolánkban, örülnénk, ha a Dózsavárosban lakóktól is hoznátok papírhulladékot, talán az idős emberek is szívesen vennék a megkeresést. Zsuzsa néni pedig várja azon fiúk jelentkezését és a feliratkozását , akik szívesen segítenének a délutáni órákban a pakolásban illetve szívesen fogadjuk a nagypapák, apukák segítségét a reggeli órákban, 7. 00- 8. 00 óráig a mérlegelésnél.

Az Állatok Világnapja alkalmából fotópályázatot hirdetünk a  felső tagozatosoknak „Házi kedvencem” címmel, a legkedvesebb házi állatodról készült fotódat jövő hét hétfőig kérjük elküldeni az iskola e-mail címére,melyekre majd szavazni is lehet az iskola honlapján és a legtöbb szavazatot elért házi kedvenc gazdája jutalomban részesül.

A dózsás közösség nevében szeretnénk megköszönni Ági néninek portásunknak, hogy évek óta gondját viseli és a nyári hónapokban  is locsolta virágainkat,így valamennyien gondozott, virágos környezetben tölthetjük napjainkat. Nagyné Csapó Mariann tanárnő, alsó épület portásai és Lechner András valamint a tavalyi 8.b és 5.a osztály diákjai is serénykedtek Zsuzsa nénivel együtt a diákönkormányzatunk által vásárolt virágok tavaszi elültetésében. Bízunk az ez évi segítségükben és szívesen vesszük a felajánlásokat.

Kedves diákok! Szomorúan tapasztaltam pénteken, hogy az udvaron eldobott paradicsomot és megkezdett karamellás tejet találtam. Kérek mindenkit, de legfőképpen azt a diákot/ diákokat, aki ennyire nem becsüli meg, azt amit kapott, hogy legközelebb ne is vegye el, hátha valaki szívesebben elfogyasztaná azt. A diáktanács ülésen is elmondtam, s szívesen elmondom most is, hogy nem gondolom,hogy bárki is éhesen maradna,viszont pazarlást is tapasztalunk nem csak az ebédnél, de az iskolatej és gyümölcsök fogyasztása kapcsán. Szomorú látni, hogy mennyi értékes élelmiszer végzi a kukában. Kérek mindenkit, hogy gondolkodjon el egy kicsit a hallottakon.

A heti programajánlónkban a szombati Mihály-napi búcsú programjait ajánlom figyelmetekbe. Egyúttal kívánom, hogy a héten név–és születésnapjukat ünneplőknek legyen szép és örömteli napjuk és élmény teli hetük.

Zsuzsa nénivel együtt köszönjük kitartó a figyelmeteket és most átadom a szót Márta néninek.

Lambert Zsuzsanna

Felsős diákönkormányzatot segítő pedagógus