SULIRÁDIÓ

2018.szeptember 17.

Kívánom, hogy a tanév harmadik hete is tartogasson sok új élményt és még tartson sokáig ez a kellemes nyárutó. Zsófia napján Zsuzsa nénivel együtt szeretettel köszöntjük a héten név- és születésnapjukat ünneplőket, sok örömet és boldogságot kívánva a sulirádió adásával.

A múlt heti felsős Diákönkormányzat alakuló ülésen sajnáltam, hogy nem minden osztály képviselője volt jelen, ezért kérném, hogyha van a munkatervhez javaslatotok, azt jövő hét hétfőig adjátok le a portán az osztály megjelölésével.

A diákönkormányzatunk az idén is meghirdeti az őszi papírgyűjtést, október 9-12.-ig lehet hozni majd a papírhulladékot. Tehát már most érdemes gyűjtenünk odahaza és ismerősöktől is, hisz bizonyára ti is tudjátok, hogy az érte kapott pénzből az osztályok sok-sok mindent tervezhetnek majd.

Itt szeretném kérni a felsős diákoktól, hogy aki délután 15-17 óráig tudna segíteni, az már most feliratkozhat a portán.

Szintén a felsős diákokra számítunk a reggeli ügyelet megszervezésénél. Azon osztályok vagy diákok, akik szívesen vállalnának egy hétre ügyeletet reggelente 7.30 – 7.50-ig a főbejáratnál a tanév során, szintén a portán írják fel a nevüket. Köszönjük, a 7. a. erre a hétre szóló vállalását.

Kedves diákok és kollégáim, konyhás nénik! Az első két hét tapasztalatai alapján talán már a végleges ebédelési rend szerint fogyaszthatjuk el nap mint nap az ízletes ebédet. Köszönöm mindenkinek, aki türelmesen viselte a kezdeti hosszabb várakozást és segítőkész volt a megoldandó helyzetek kezelésében.

Külön köszönöm a konyhás néniknek a kedves és gyors kiszolgálást, ha ti is megköszönitek a finom ebédet biztosan örömet szereztek vele, mint ahogy azzal is, ha az ebédlőbe belépve köszöntök nekik. Láthatóan mindenkinek sok órája, elfoglaltsága van, testnevelés óra előtt érthető okokból nem tudtok ebédelni és még sorolhatnám, hogy mire kell figyelemmel lennünk.

Ezért is kérem, főként a felsős diákoktól, hogy aki nagyon fontos okból, soron kívül ebédelne, az iratkozzon fel a táblázatba, kicsengetés után igyekezzen az ebédlőbe és keresse az ügyeletes tanárt. S minden 7-8.– os  diáktól kérem legyetek egy kicsit nagyobb türelemmel, ha 5-10 percet várakoznotok kell s ne tegyétek meg, hogy emiatt inkább nem ebédeltek. A táskákat   a szekrénybe, s ne az ebédlő elé kérjük letenni, hogy a többiek is bejuthassanak.

Szívesen fogadjuk az alsós és felsős diákok, osztályok feladványait az Okoskodó játékra, melyet októberben indítunk az 5. a osztály kérdéseivel. Havonta majd 4 kérdést várunk egy általatok választott témakörben. A diáktanács ülésen már voltak jelentkezők, kérjük ők is iratkozzanak fel a portán.

Heti programajánlónkban szeretném figyelmetekbe ajánlani a Fiatalok Napját, melyet hétfőn 14 órától szerveznek az Óváros téren, ahol többek között versenyautó szimulátor, bika rodeó, futballtorna, rekeszmászás, sport bemutatók várják a fiatalokat 19 óráig.

Nagyszerű programokkal vár minden érdeklődőt jövő héten az Európai Mobilitási Hét, melynek célja, hogy felhívja a figyelmünket az egészséges életmódra és a környezettudatos városi közlekedésre. A részletes programokról a szórólapokon tájékozódhattok.

Zsuzsa nénivel együtt köszönjük a figyelmeteket, legyen szép és mosolygós a napotok,most Márta néninek adom át a szót.

Lambert Zsuzsanna

Felsős diákönkormányzatot segítő pedagógus