Felhasználó: > 4 vendég

SULIRÁDIÓ

2018.szeptember 03.

Szép és mosolygós napot kívánva köszöntelek Benneteket  bemondótársammal , Hunyadvári Ádám 8. c osztályos diákkal együtt itt a mikrofon előtt! A dózsás sulirádió első jelentkezését halljátok az új tanév, első reggelén. A hétfői, 7.50 kor kezdődő sulirádióban Ádámmal együtt szeretnénk a diákönkormányzat nevében sok-sok érdekes hírt megosztani veletek a tanév során. Örömmel olvassuk be sport és tanulmányi sikereiteket, kérve, hogy azt kerek és érthető mondatokba fogalmazva adjátok le a főépület portáján, hétfő reggel 7.45 óráig.  Aki szívesen csatlakozna hozzánk hírolvasónak, szeretettel várom a jelentkezését.

Jó reggelt kívánok, sziasztok diáktársak! Itt van az ősz, itt van újra…, s nem csak az ősz köszöntött ránk, hanem ezzel együtt ma reggel mindenkinek becsengettek. Biztosan sokan izgalommal vártátok velem együtt az új tanévet és a társaitokkal, tanáraitokkal való találkozást. Kívánom, hogy a tanév hozzon tartalmas, vidám és élmény teli diákéletet.

A kis elsősöket nagy szeretettel köszöntjük a dózsás diákok nevében, Osvát Erzsébet versével kívánva, hogy jelentsen minden nap új élményt számotokra, hisz dózsás diáknak lenni jó.

Osvát Erzsébet: Elsőosztályosok!

a csengő már csenget.
Kívánunk hát jó utat
s hozzá vidám kedvet!

Egy hét múlva hétfőn, 7.50 órakor a felsőtagozatosoknak iskolagyűlést tartunk, másnap kedden 14 a órakor a felsős diáktanács alakuló ülésére osztályonként 2 főt várunk a könyvtárba, ekkor beszélnénk meg a diáktanács munkatervét, ezért szívesen vesszük az ötleteiteket és javaslataitokat.

Szeretnénk folytatni az Ötletládán keresztül véleményeitek bekérését, mintahogy októbertől az arra vállalkozó alsós és felsős osztályok, diákok kérdéseit is várjuk az Okoskodó fejtörő játékunkra. Ha szívesen fogadjátok, akkor ebben a tanévben is jó zenék szólalnak meg a pénteki első szünetben, és csendpercekkel indítjuk majd a hetet.

Az első hét mindenkinek egy kicsit próba hét is lesz, hisz apróbb változások még lehetnek az iskolai életünkben, de szeretném kérni tőletek, hogy legyünk megértőek, türelmesek és segítőkészek egymáshoz, különösen a felsős diákok legyenek a kicsik segítségére. Kérném, hogy az ebédlőben mindenki igyekezzen betartani a szeptember közepére véglegessé váló ebédelési rendet, kérdéseitekkel, kéréseitekkel nyugodtan keressétek az ügyeletes nevelőket.

Heti programajánlóban szeretném a figyelmetekbe ajánlani iskolánk gazdag szakköri kínálatát, melyekről osztálytanítóitok és osztályfőnökeitek adnak majd tájékoztatást. S az iskolában működő judo és vivó szakosztályba is várják a sportolni szeretőket.

Kedves diákok! Jövő héten kezdődnek a futball szakkörök Pap Ervin tanár úr vezetésével, hétfői napokon a T3-as teremben, 15.40-től 17.10-ig a 4. osztályos fiúkat várja, szerdánként 14 órától 15.50 óráig a felső tagozatos fiúkat a T1-es teremben.

A kiírás a tornatermek ajtaján is megtekinthető.

A Dózsavárosi nyárbúcsúztatóra a szervezők szombaton 15 órától várják a szórakozni vágyókat a Martinovics térre, a részletes program a kihelyezett plakátokon olvasható.

Végezetül szeretném köszönteni név- és születésnapjukat a héten ünneplőket, sok örömet és boldogságot kívánva mindannyiotoknak. Teljen kellemesen a napotok és a hetetek!

Kívánjuk, hogy ne legyen nehéz senkinek sem az iskolatáska és gyarapodjon sok ismerettel és élménnyel nap, mint nap, mert én azt gondolom nagyon jó dózsás diáknak lenni.

Megköszönve figyelmeteket, most átadom a szót Márta néninek.

Lambert Zsuzsanna

diákönkormányzatot segítő pedagógus