Újra Határtalanul!

Iskolánk 41 tanulója május végén Erdélybe utazott.  A Határtalanul – pályázat keretében töltöttünk néhány felejthetetlen napot a székely községben, testvériskolánk településén, Gyergyóditróban.

Gyergyóditró Székelyföld szívében található, a Gyergyói-medence második legnagyobb, s egyben egyik legrégebbi települése. Innen indultunk mindennap csillagtúra-szerű kirándulásainkra, hogy bejárjuk és minél alaposabban megismerjük Erdély nevezetességeit.

Voltunk Bánffyhunyadon, Körösfőn, Kolozsváron és Csíksomlyón. Elámultunk a tordai sóbánya monumentális méretein, a Békás-szoros sziklafalainak szédítő magasságán.

A Gyilkos-tó is pont olyan, mint a képeken! Fehéregyházán megemlékeztünk Petőfiről, Farkaslakán Tamási Áronról, Nagyszalontán pedig az Arany János Emlékmúzeumot tekintettük meg. Sétáltunk a festői nyaralóhelyen, Szovátán.

A hazafelé út is tartogatott még érdekességet számunkra, hisz az éjszakai fényekben fürdő Nagyvárad is gyönyörű volt!

Programunk szerves része volt a ditrói hetedikesekkel való találkozás, a velük való beszélgetés, ismerkedés. Ezt segítette a Gyergyóditróról szóló játékos vetélkedő és a barátságos focimeccs is, melyeken ditrói – dózsás vegyes csapatok vetélkedtek egymással.

A közös népdaltanulás és az Erdők Házának megtekintése sem maradhatott el ezúttal sem.

6 nap elteltével kissé fáradtan, de nagyszerű élményekkel telve érkeztünk haza, s még sokáig biztosan szívesen emlékszünk vissza közös erdélyi napjainkra.

Bokor Zsuzsanna

Az erdélyi utazásról készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

Az erdélyi utazásról készült videó ide pedig kattintva megtekinthető