Felhasználó: > 3 vendég

Tavaszi papírgyűjtés a Dózsa iskolánkban

A hagyományos iskolai papírgyűjtést május 8-11-ig szervezte meg a diákönkormányzatunk,amely a korábbi évekhez képest is sikeresebb volt,hiszen 30 tonna papírhulladékot gyűjtött a diákság az udvaron elhelyezett konténerekbe.

Köszönet a lelkes csapatunknak,akik reggel héttől délután ötig pakoltak, mérlegeltek, a folyamatosan érkezőktől átvéve és konténerbe pakolva az újrahasznosításra szánt újságot,szórólapokat,kartonpapírt.Dicséretes és jó volt látni, hogy több felsős osztály is aktívan vett részt a Dózsavárosban a gyűjtésben.(6.a, 5.b, 5.c,6.c, 5.a,8.a)

Mivel az átvételi ár jelentős része is az osztályokat illeti. így érdemes volt az osztálypénzt is gyarapítani, de ezen túl nagyon fontos célunk volt az is, hogy az újrahasznosítással minél több fát menthessünk meg mi is a kivágástól.

Külön köszönet a Polgárőrség, a Dózsavárosi Baráti Kör és az Őszidő Nyugdíjas Klub tagjainak,egykori diákjainknak Kékesi Szabolcsnak, Böcskei Eszternek, Sasvári Viviennek, Szilágyi Márknak,Vági Martinnak és Devecseri Tibornak, iskolánk karbantartóinak Pásztor Róbert oktatás technikusnak, Udvardi Péter rendszergazdának, a férfi tanárkollégáknak, Lechner Andrásnak, Bán Mihálynak, Horváth Gyulának,Orbán Zsoltnak és Horváth Miklósnak valamint a lelkes diákoknak a zökkenőmentes lebonyolításért,megbízható és önzetlen segítségükért.

Hagyományainkhoz híven osztályok közötti versenyt is hirdettünk, így az év végi összesített versenyben (őszi, tavaszi gyűjtés) végül az alsó tagozaton a 3.a a felső tagozaton a 6.a nyerte el az első helyet és ezzel együtt a diákönkormányzatunk által támogatott ajándék programot. Szívből gratulálunk a diákoknak és a nyertes osztályoknak!

Lambert Zsuzsanna
szervező