SULIRÁDIÓ

2018.május 28.

Szép napot, jó reggelt kívánok kedves dózsás diákok! Remélem élmény dús és kalandos osztály kiránduláson vagytok túl és kedvetekre voltak a gyereknapi programok. Az alsós diákoknak a pénteki kiránduláson sok élményt kívánunk, csakúgy mint az Erdélybe a mai napon elutazó 7. évfolyam diákjainak és tanáraiknak.

A tavaszi papírgyűjtésünk eredménye már olvasható a hirdetőkön, összesen 30 tonnát gyűjtőtettek, amely a korábbi éveknél jelentősen több volt. Sokat tettünk együtt a hulladék újra hasznosítása érdekében, mi magunk is az akciónkkal 450 fát mentettünk meg a kivágástól.

Az alsós osztályok közül az első helyen a 3. a osztály, a felső tagozaton az 5. b osztály végzett, s az  évi összesített versenyben a veszprémi jutalom programot a 3.a valamint a 6.a osztály nyerte el, melyet a diákönkormányzat jóvoltából vehetnek majd igénybe.

Gratulálunk a papírgyűjtésben résztvevő valamennyi osztályoknak, de minden olyan lelkes diáksegítőt dicséret illet a felső tagozatból, akik sokat tettek az akció sikeréért tanár kollégáimmal együtt.

Az iskola honlapján már olvasható a papírgyűjtés összesítője egy rövid élménybeszámolóval egyetemben.

Május 16-án rendezték meg 2. osztályosoknak a számolási készség versenyt. Sok kisgyerek jelentkezett. Első helyezést Veres Máté és Fischer Lili 2. c osztályos tanulók értek el.

Második helyezett lett Újfalusi Milán 2. a, Németh Áron 2.c, Molnár Jázmin 2.c, Bázsa Adél 2. b osztályos tanuló, a többi résztvevő emléklapot vehetett át. Minden kisdiáknak szívből gratulál Andi néni és Szilvi néni, a verseny szervezői.

Az Okoskodó korábbi kérdésére nagyon sok jó megfejtés érkezett, a helyes megfejtést küldők neveit a faliújságon olvashatjátok majd. Kittenberger Kálmán vadászról, Afrika-kutatóról, tanárról, íróról nevezték el az 1958-ban, tehát 60 éve átadott veszprémi állatkertet.

Sokan nagyon ügyesen még azt is leírtátok, hogy kik adták át a nagyközönségnek a vadasparkot (Anghi Csaba a Fővárosi Állat ás Növénykert igazgatója, özvegy Kittenberger Kálmánné valamint Kasza László)

Utolsó kérdésünk a Veszprém nevezetes épületei és látnivalói témakörben a következő. Ki tervezte a várban lévő Püspöki palotát és jelenleg ki a lakója?

Kellemes napot kívánva köszöntöm és sok boldogságot kívánok valamennyi név- és születésnapos diáknak. Legyen tartalmas, szép hetetek! Megköszönve figyelmeteket átadom a szót Márta néninek.