SULIRÁDIÓ

2018.május 07.

Sziasztok kedves dózsás diáktársak! A sulirádió május 7-ei adásával jelentkezünk Gizella napján és köszöntelek Benneteket Zsuzsa nénivel együtt. Reméljük, hogy az időjárás kegyes lesz hozzánk a Gizella-napok rendezvényein és a papírgyűjtés hetében.

A hagyományos tavaszi papírgyűjtést május 8-11-ig szervezi a diákönkormányzatunk, a papírhulladékot a kiírás szerinti időpontokban lehet hozni az udvari konténerbe, tehát holnap déltől illetve nagyobb mennyiséget le lehet adni a Jutaspusztai MÉH telepen hétfőtől péntekig 7.00- 14. 00 óráig május 11-ig.

Várjuk a segítőkész diákok, különösen a diák tanács tagok  jelentkezését legalább 1 óra időtartamban mérlegeléshez, pakoláshoz kedd, szerda, csütörtök 14-17 óráig, a felsős portán tudtok még a mai napon feliratkozni. Akinek a nagypapája vagy apukája a reggeli órákban, akár már 7.00 órától is, hivatalosan 7.30-9.00 óráig a szerdai, csütörtöki és pénteki napokon tudna segíteni nekünk, kérem a portákon kihelyezett lapra iratkozzon fel.

Kedves felsős diákok! A Föld napi témanap értékelése és jutalmazása a jövő hét hétfői iskolagyűlésen történik, 7.50-kor a felsős zsibongóban. Azon 6. osztályos csapatok, akik még nem adták le a plakátjaikat Csilla néninek, ma délig még megtehetik, egyébként nem kapnak pontot ezen az állomáson.

Ez évben is megrendezték alsós osztályainknak  a hagyományos Dominókirakó versenyt, ahová  9 csapat érkezett a megmérettetésre április 26—án,  délután.

Téma :  „Óvd a Földet !” 1-2. osztályosoknak alakzatokat, a 3-4. évfolyamnak mozgó formákat kellett kiraknia. Minden csapat nagyon lelkesen és ügyesen dolgozott.  Gyönyörű és kreatív alkotások készültek, így a zsűrinek nehéz dolga volt a csapatok értékelésénél.

A verseny eredményhirdetése során mindenki apró jutalomban részesült.

Eredmények:

1-2. osztályosok :

1. helyezettek:  2.c  Úttörők
  2. helyezettek:  1.c  Farkasok
  3. helyezettek:  2.a  Bombázók

3-4. osztályosok :

1. helyezettek:  4.d  Dominó-fiúk
  2. helyezettek:  3.b  A Föld körül,   4.a  Dominászok
  3. helyezettek:  3.c  Állatvédők,   4.b  Az élet

Emléklapot kapott:  3. a  Dörmögő Dömötörök

A versenyen résztvevő minden tanulónak gratulálnak a szervező tanító nénik, Bettesné Andi  néni és Kishalminé Andi néni.

OKOSKODÓ műveltégi fejtörőnk eheti kérdésére, hogy mikor avatták fel a veszprémi Völgy-hidat és egy évvel később kiről nevezték el, a jó válasz 1937 volt és Szent István királyunkról nevezték el 1938-ban, Folly Róbert tervezte veszprémi Völgy- hidat. Két helyes megfejtőnk a tervező nevét is elküldte, gratulálunk a szép megfejtéshez. Tóth Fenyvesi Zoé és Knoll Henrietta  2.b osztályos diákjainknak.

Eheti kérdésem továbbra is Veszprém nevezetes épületeihez kapcsolódik. Mikor adták át a veszprémi Állatkertet és kiről nevezték el?

Balatonlellén, április 28-án  megrendezett félmaraton és futófesztiválon Kovács Máté 2. c osztályos tanuló korcsoportjában 2. helyezést ért el.

Megköszönve figyelmeteket, köszöntve a név és szülinaposokat ,átadom a szót Márta néninek. Kellemes hetet és szép napot kívánok minden diáktársamnak.