Föld napi témanap a felső tagozaton

Diákönkormányzatunk ötödik alkalommal szervezte meg április 26-án a témanapot.

A fenntarthatósági témahét keretében a Föld napjához kapcsolódott a tematika.

Évente az 5., 6., és 8. évfolyam osztályai valamint az osztályokból alakult csapatok vettek részt a testnevelés, informatika valamit a műveltségi és az ügyességi feladatokból álló akadályversenyben a délelőtt folyamán. A 7. évfolyam ez évben is a Határtalanul pályázathoz kapcsolva előbb történelmi vetélkedőn majd nép-és honismereti projektben mélyíthette el tudását.

Negyedik éve, így ez évben friss és ízletes zöldség és gyümölcs kóstoló várta  tízórai szünetben a diákokat, népszerűsítve az egészséges táplálkozást körükben. A nagy sikerű kóstoló kínálatáért köszönet a kiskörösi Vega-Ház Kft.-nek és Dulai Ágnes asszonynak.

A játékos ügyességi és informatikai és műveltségi feladványok valamit a Kolostorok és kertek helyszínen szervezett sportos akadályversenyek és csapatjátékok nagy-nagy élményt jelentettek a diákoknak. Ezen túlmenően minden helyszínen, melyet a tanár kollegáim és munkatársaim nagy-nagy odafigyeléssel és a tematikát szem előtt tartva szerveztek, a környezetvédelem, és a környezet tudatos életmód fontosságára is sikerült felhívni a közel 250 felsős diákunk figyelmét.

A témanap jutalmazása a május 14-én, 7.50 órakor kezdődő iskolagyűlés keretében.

Köszönet valamennyi pedagógusnak, az iskola munkatársának az élményszerű témanap előkészítéséhez és lebonyolításához nyújtott értékes segítségéért.

Lambert Zsuzsanna

szervező