DÓZSÁS RIKKANCSMÉDIA MŰSORTERVE

Összefoglalóan médiának nevezzük azokat az információs rendszereket, amelyeknek a feladata a szöveges és képes tájékoztatás.

Márciustól kibővített adásidővel jelentkezik a Dózsa iskola tájékoztatási rendszere, a RIKKANCSMÉDIA.

A hétfői Csendpercek és a pénteki Zenekonzerv között, szerdán lesz adás.

Ezen a napon a második óra utáni szünetben kerül sor vetítésre a főépület földszintjén 9.50 és 9.55 között.

CSEPPBEN A VILÁG című műsor képeket, videókat mutat a világ különleges eseményeiről. Tudósít olyan történésekről, amelyek fontosak, érdekesek, és jellemzőek a mai korunkra.

DIÁKHÍRMONDÓ képeket, videókat, riportokat közöl az iskola eseményeiről.

MADÁRTÁVLAT című műsor élő közvetítést ad webkamerákról.

A Föld számos pontján napi 24 órán át kamerák figyelik a környezetet. Hegycsúcsokról, magas épületek tetejéről, hidakról közvetítik folyamatosan a képeket. A műsorban ezeknek a kameráknak a képeiből adunk tudósítást. Rendszeresen adjuk bekamerázott madárfészkek képeit is, így hétről-hétre nyomon követhető különböző madárfajok életének alakulása.

Köszönet Bán Mihály és tanár úrnak az ötletért, az értékes tartalomért valamint Udvardi Péter rendszergazdának a technikai segítségéért.

DÓZSÁS DIÁKÖNKORMÁNYZAT