SULIRÁDIÓ

2018.április 23.

Sziasztok kedves dózsás diáktársak! A sulirádió 23-ai adásával jelentkezünk ezen a verőfényes tavaszi napon. Köszöntelek Benneteket Zsuzsa nénivel együtt.

Kedves alsó és felső tagozatos Gyerekek!

A héten a fenntarthatósági témahét keretében az angol nyelvet tanuló felső tagozatos gyerekek izgalmas kísérletsorozatot mutatnak be az alsó tagozat angol nyelvet tanuló osztályainak. A részletes programot mindkét épületben megtaláljátok.

Kishalmi Andi néni, a program szervezőjének kérésére röviden a programról.

Hétfő Fehér Badics Nikolett tanárnő

8. c, 13 óra

4,c, 4.d
Kedd Ilcsik Andrea tanárnő

5. c, 14-14:15

1.c
Szerda Horváth Miklós tanár úr

6. b, 14 óra

2.c, 2.b
Csütörtök Tislerné Ferencz Anett tanárnő

7. b, 7. c 14:15

3.c

Helyszín az iskolaudvarban, az ebédlő ablaka előtti udvarrészben. Keressétek a TIA- logót! Természetesen mindenkit szeretettel várunk!

Mi a teendő? Álljatok meg az érdekfeszítő kísérleteknél, nézzétek és hallgassátok meg azokat! Rendkívüli élményben lesz mindenkinek része!

Kedves focizni szerető felsős diáktársak! A házi focibajnokságot április 27-én, pénteken rendezzük meg 12 órától az 5. és 6. évfolyamnak 14 órától a 7. és 8. évfolyamnak. Örülnénk, ha minél több csapat nevezne az idén is a focitornára,egy csapat 5 fő és 2 tartalék. A jelentkezéseket szerdáig adhatjátok le Orbán Zsoltnak vagy Csapó Mariann néninek

Úgy tapasztaltuk, hogy kedveltek voltak a rikkancsmédia vetítései, de a jó idő beköszöntével nyilván szívesebben vagytok a szünetben az udvaron, így jövőben csak a szerdai napokon tartunk vetítéseket, s itt szeretném megköszönni Udvardi Péter technikai segítségét a diákönkormányzat nevében.

A hagyományos tavaszi papírgyűjtésünket május 8-11-ig szervezzük meg iskolánkban. Az átvételi időpontokról a honlapon és a faliújságokon olvashattok majd. Kérünk minden felsős tanulót, hogy dózsás diákhoz méltóan viselkedve gyűjtse a papírhulladékot a Dózsavárosban.

Szeretném a kollégáknak említeni, hogy nagyobb mennyiségű papírhulladékot lehetőség van a Jutaspusztai MÉH telepen leadni, akár a mai naptól is, de említeni kell, hogy a Dózsa iskolából hozták, s a mérlegjegyet kérem valamelyik portán leadni. Az átvételi árat az iskolának fizetik ki az iskolai papírgyűjtésünk végeztével.

Az Okoskodó múlt havi kérdéseire helyes választ küldőket a jövő héten jutalmazzuk majd. A királynék városának, Veszprémnek a híres épületeihez kapcsolódnak a következő havi feladványunk kérdései. Mikor adták át a Petőfi Sándor Színházat? Jövő hét csütörtökig várjuk megfejtéseiteket.

FÖLD NAPI TÉMANAP- 2018. ÁPRILIS 26.(csütörtök)

Néhány fontos információt szeretnék megosztani veletek a csütörtöki Föld napi felsős témanapról, mely a diákönkormányzatunk szervezésében zajlik. Mottónk: Élj műanyag nélkül! A Föld Napját hagyományosan 1970. április 22-e óta ünnepeljük cselekvő módon, aktívan téve is a környezetünk megóvásáért.

A témanap időbeosztása a következő lesz:

7.50-8.00-ig tájékoztató az iskolarádióban, melyet minden osztály a saját termében hallgat meg az osztályfőnökkel. Témanap: 8.05 – 9.45 illetve 10.05- 11.45-ig zajlik forgó színpad szerűen.

Legkésőbb 8. 05-re legyenek:

• évfolyam a testnevelés helyszínen, az 1. sz tornateremben, tornafelszerelésben
  • évfolyam az informatikai helyszíneken, 104 a-b., 108, 111. teremben, tolltartó
  • évfolyam a történelem helyszínen, az énekteremben tolltartóval
  • évfolyamnak a 105-ös teremben lesz a tájékoztató, a műveltségi vetélkedő menetleveleinek átvétele

Osztályonként 3 csapatot várunk, tolltartót hozzatok magatokkal.

Tízórai szünetet 9. 45- 10.00 óráig tartunk, az ebédlőben zöldség- és gyümölcskóstolóval várunk Benneteket.

Ezt követően legkésőbb 10. 05-re legyetek a kiírás szerinti helyszíneken.

• évfolyam a 105-ös biológia terembe jöjjön, az osztályonkénti 3 csapatot alakítsatok, amely 7-8 fős lehet, tolltartót hozzon magával, menetlevelet a műveltségi akadályversenyre itt kapjátok meg.
  • évfolyam az alsós zsibongóban gyülekezzen osztályonként 3 csapatot alakítsatok, itt kapják meg a menetlevelet Bán Mihály tanár úrtól.

A technika és rajz helyszínekre tolltartót vigyetek magatokkal.

• évfolyam (Határtalanul projekt résztvevői) az énekteremben lesznek.
  • évfolyam az 1. sz tornateremben vagy szabadtéran, tornafelszerelésben.

Várhatóan 11.45-kor fejeződik be a Föld napi témanapunk. Tolltartót mindenki valamint az 5. és 8. évfolyam tornafelszerelést is hozzon magával.

Ebédelési rend: 11.45-től a 7. és 8. osztályos diákok az osztályfőnökeikkel mehetnek ebédelni, majd kb. 12.15-kor (figyelembe véve az alsós ebédelési sorrendet) az 5. és 6. osztályosok ebédelnek az megbeszélés szerint az osztályfőnökeikkel vagy napközis nevelőikkel.

FONTOS:

• Az udvarra tervezett helyszíneket (6. évfolyam) rossz idő esetén (eső, viharos szél) a technika teremben és az alsós zsibongóban rendezzük meg.
  • Ezen a napon az ebédet követően kezdődik a délutáni napközi, tanulószoba a szokott időben.
  • Az 5. és 6. és 7. órák a felső tagozaton elmaradnak, kivéve a fejlesztő, gyógytestnevelés órákat, szakköröket és más megbeszélés szerinti délutáni órákat.

Élmény teli napot, tartalmas időtöltést kívánok a felsős diákoknak!

Sok örömet és boldogságot kívánunk Zsuzsa nénivel együtt a név- és születésnapjukat ezen a héten ünneplő diákjainknak! Szép és mosolygós napot, élményekkel teli hetet kívánunk! Megköszönve figyelmeteket, most átadom a szót Márta néninek.

Hunyadvári Ádám                                                      Lambert Zsuzsanna

7 .c osztályos diák                         felsős diákönkormányzatot segítő pedagógus