Igyál vizet és öltözz kékbe a víz világnapján!

A március 22-ei Víz világnapjához kapcsolódva első ízben – a délelőtti óra közi szünetekben – hirdettünk vízkóstolást iskolánk főépületében.

Kérve, hogy aki tud az öltözzön kékbe, hiszen az éltető vizünk színe is kék.

Az előző napokban az 5.a osztályos diákok rajzaival és a Diákönkormányzat vízivást népszerűsítő plakátokkal elkészült paravánja előtt, búvárjaink Lechner András gyógypedagógia asszisztensünk és Szilágyi András 8.b-s diákunk, a diáktanács tagja és Hunyadvári Ádám a diáktanács elnöke kínálta az arra járóknak a veszprémi ivóvizet. Kicsik és nagyok egyaránt jóízűen fogyasztották Magyarország második legjobb minőségű ivóvizét, sőt többen elismerően jegyezték meg „ ez bizony nagyon finom volt”. Rendszergazdánk, Udvardi Péter vidám szelfi fotókon örökítette meg búvárjainkkal a kékbe öltözött vízivó fiatalságot (lsd. galériában)

Ugyan sokan pontosan tudjuk azt, hogy a víz nélkül nincs élet a Földön, de az ismereteket igyekeztünk elmélyíteni egy rögtönzött kvízjátékkal is, kérdéseket feltéve a diákoknak a vízzel kapcsolatosan, s amelyekre nagyon sokan ügyesen és hibátlanul válaszoltak.

Magam sem gondoltam, hogy ilyen népszerű lesz diákönkormányzat akciója, hisz nem győztük tölteni kóstolásra a finom és egészséges veszprémi ivóvizet, amely amúgy nap mint nap az elérhető közelségünkben van. Nem is tudjuk, hogy milyen nagy kincs birtokában vagyunk, vigyázzunk hát rá, bánjunk vele takarékosan és óvjuk víztartalékainkat!

Köszönet Bán Mihály tanár úrnak az ötletért és valamennyi lelkes segítőnek a sikeres lebonyolításért.

Úgy gondoljuk, hogy jövőre érdemes lenne folytatni a kezdeményezést addig is mindenkit arra buzdítok, hogy a honlapunk képgalériáját is böngéssze, hátha ott felfedezi magát egy vizes pohárral a kezében.