Hulladékból – hozzá adott – érték

Pályázati felhívás

A diákönkormányzat pályázatot ír ki hulladékanyagok felhasználásával készült dísztárgyak, használati tárgyak megalkotására.

Várunk olyan saját tervezésű, vagy közismert tervek alapján megvalósított eszközöket, amelyek egy-egy konkrét célra alkalmasak, vagy megjelenésük folytán díszítik a környezetüket.

A pályaművek leadási határideje 2018. 04. 16. hétfő.

A tárgyak leadhatók a diákönkormányzat vezetőjének.

Eredményhirdetés a Föld Napja alkalmából 04. 23-án.

Az értéknövelő újrahasznosítás egyik módja lehet az, amikor a feleslegessé vált anyagot úgy hasznosítjuk újra, hogy az egy más termékben jelenik meg teljes értékű alkatrészként.

Az értéknövelő újrahasznosítás vagy upcycling olyan újrahasznosítási eljárás, amelynek során a fölöslegessé vált anyagot legalább annak korábbi minőségét megtartva hasznosítjuk újra, így az (elvileg) korlátlan számú alkalommal azonos típusú és minőségű termék gyártására alkalmas lehet.”  Wikipédia: Értéknövelő újrahasznosítás (részlet; letöltés 2015. 03. 01.)