HIRDETMÉNY – BEIRATKOZÁS !!!

HIRDETMÉNY

a Veszprémi Járási Hivatal illetékességi területén működő általános iskolákba történő beíratásról

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2018/2019. tanévre történő általános iskolai beíratás ideje:

2018. április 12. (csütörtök) 8.00 – 19.00 óráig

2018. április 13. (péntek) 8.00 – 19.00 óráig

Az óvodavezető vagy a szakértői bizottság döntése alapján tankötelezettsége teljesítését 2018. szeptember 1-től megkezdő gyermekét a szülő a fenti időszakban köteles beíratni a választott vagy a lakóhelye – ennek hiányában tartózkodási helye – szerinti kötelező felvételt biztosító általános iskola első évfolyamára.

– a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),

– az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás,

– a gyermek születési anyakönyvi kivonata,

– a gyermek TAJ-kártyája,

– a szülő/gondviselő személyazonosító igazolványa

A felvételről az iskola igazgatója dönt, amelyről írásban értesíti a szülőket. A döntés ellen a szülő – a közléstől, ennek hiányában a tudomásra jutástól számított 15 napon belül – jogszabálysértésre vagy érdeksérelemre hivatkozással jogorvoslati kérelmet nyújthat be. A kérelemmel kapcsolatban az iskola fenntartója jár el és hoz másodfokú döntést.

Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő a gyermekét a döntés jogerőre emelkedését követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

A 2018/2019. tanév kötelező felvételt biztosító általános iskoláinak felvételi körzete IDE KATTINTVA megtekinthető.

Az iskolák fenntartójáról IDE KATTINTVA tájékozódhat.