Pályaorientációs nap

Reflexió
4.a

A pályaorientációs napon a 4.a osztállyal a veszprémi Víziközmű Múzeumba látogattunk. A Vízműnél egy tanuló nagypapája dolgozik, az ő segítségével juthattunk el ide.

Előzetesen, az indulás előtt még beszélgettünk a gyerekkel a víz fontosságáról. Az interaktív tábla segítségével animációt néztünk meg a víz körforgásával kapcsolatban.

10 órakor találkoztunk a nagypapával és a Múzeumot bemutató Sarolta nénivel.

Bemutatták nekünk a berendezési tárgyakat, technológiákat, régen használt eszközöket.

A gyerekek megnézhették a víz útját a csövekben egy modell segítségével, amit vezetőnk be is kapcsolt nekik szemléltetés képen. Ezt a gyerekek nagyon élvezték.

Betekintést nyerhettek ezen területen dolgozó emberek munkájába, és hogy milyen eszközök segítették a munkájukat. Nagyon elcsodálkoztak, hogy milyen végzettséggel lehet a Vízműnél dolgozni: vízvezeték- és csőszerelő, villamos mérnök, építészmérnök…

Közel másfél órás látogatás után tértünk vissza az iskolába, ahol a gyerekek azt a feladatot kapták, hogy csoportokban számoljanak be élményeikről.

Összességében nagyon hasznosnak és tanulságosnak tekinthetjük ezt a délelőttöt, hiszen a gyerekek megismerkedhettek egy igazán érdekes szakterülettel. Bízunk benne, hogy van akinek felkeltette az érdeklődését.

A reflexiók ide kattintva megtekinthetők

Osztályfőnökök:

Oszkó Beáta