Felhasználó: > 1 vendég

Német nemzetiségi tagozat őszi programjai

Szeptemberben alig indult be a tanév, tanulóink máris utaztak. A horvát diákokkal találkoztunk, viszonoztuk tavaszi látogatásukat. Évek óta működik a közös projekt, melynek célja a német nyelv gyakorlása és egymás országának jobb megismerése. Projekt feladatunk a „Sommerferien” címet viselte. Könyvet készítettünk élményeinkről és ezt megosztottuk egymással. Zágráb nevezetességeinek megtekintése mellett jártunk a Plitvicei tavaknál és Opatijában. Az Adriai-tenger nagy élmény volt mindenki számára. Szállásunkról láttuk a tengervíz esti csillogását. Csodálatos egy hetet töltöttünk Horvátországban.

Év elejétől folyamatosan készültünk a Márton napra. November 9-én az alsó tagozat tanulói lámpás felvonulással, énekszóval vonultak a Margit romokhoz, ahol a 3.a és b adta elő Márton legendáját.  Ezután minden osztály a Séd patakon úsztatta apró mécseseit. Sok szülő és testvér tartott velünk.

November 10-én rendeztük meg Márton napi mulatságunkat az iskolában. A hagyományoknak megfelelően minden osztály fellépett és bemutatta tánctudását. Élő zene tette hangulatosabbá az estet. Nagy sikert arattak gyermekeink, vastapssal jutalmazta őket a szülők közössége. Rövid szünet után kezdődött az igazi sváb zenére a tánc és végül a mindenki által izgatottan várt tombolahúzás. Köszönjük a felajánlásokat, a finomságokat, a szülők segítségét a tornaterem berendezésében.

A városi Márton napi bálon is iskolánk tanulói léptek fel nyitótánccal.

Ezzel kapcsolatban kélszült fényképek ide kattintva megtekinhetők