Felhasználó: > 3 vendég

Elsősök avatása

1. október 5-én rendeztük meg iskolánkban immár hagyományosan az elsős avatót.

Először a bemutatkozó műsorukat adták elő a legkisebbek, a német nemzetiségi osztályok még németül is mondtak verset, illetve énekeltek. Mindhárom osztály nagyon ügyes volt!

Ezután a negyedik évfolyam az előzetesen kiadott feladatokat kérte számon: „három próbát” kellett kiállniuk az elsősöknek. Először a kedvenc mesefigurájukat kellett elkészíteniük fejdíszként. Volt nyuszi, maci, de még róka is. Ezután meg kellett számolniuk, mennyi pad van az iskola udvarán, végül a tornatermek számát kellett megmondani, és hogy mennyi található a főépületben.

Mivel mindhárom osztály tökéletesen teljesítette a próbákat, a többi alsós osztály egybehangzóan elismerte, hogy az elsősök valamennyien mostantól igazi dózsás diákokká váltak. Az igazgató bácsi gratulációja után a negyedikesek átadták az elsősök képviselőinek az iskola ajándékait: a dózsás jelvényt és a nyakkendőket.

Az avatón készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

Kedves Elsősök! Örülünk, hogy köztünk vagytok és kívánunk Nektek sikeres,

vidám dózsás éveket!