Alpesi nyelviskola

20170614_125059_resized

2017. június 11-16 között iskolánk 4.a és 4.b osztályos tanulói indultak el kalandos felfedező útra a nyelvtanulás birodalmába, az ausztriai Obervellachba.

Célunk, hogy általános iskolai tanulmányaik alatt minden tagozatra járó diákunk legalább egyszer részt vehessen a nyelvi táborban.

Délelőtt német nyelvórákon mélyítették el tudásukat a helyi iskola tanárainak segítségével. Három csoportban, tudásszint alapján folytak a foglalkozások.

Tanítás után kommunikációs gyakorlatok következtek.

A kijelölt feladatok megoldásához igénybe kellett venniük a helyi lakosság segítségét, intézményeket és szolgáltatásokat is.

Diákjaink élvezték a kérdezősködést, segítettek egymásnak a riportok elkészítésében. Anyanyelvi környezetben gyakorlatra szert tenni azért jó, mert élőben, természetes körülmények között tapasztalják meg a gyerekek, hogy idegen nyelv tudása valóban híd az emberek között a megértésben.

Az ország kultúrájának, szokásainak és környezetének megismerése is fontos. Délutánonként kirándultunk. Hajókáztunk alpesi tavon, jártunk a Porsche Múzeumban, megismerkedtünk az aranymosás rejtelmeivel, megcsodáltuk a hegyek világát a 3175 méter magas Mölltal gleccseren, ellátogattunk a festői kisvárosba, Heiligenblutba. Láttuk Ausztria legnagyobb vasútmodell-kiállítását.

Spittalban megtekintettük a helytörténeti múzeumot, ahol az idegenvezetés is német nyelven folyt.

Mókás volt a majomrezervátum. Csupa érdekességet kínált a mallnitzi Bioshaus, ahol az élet fontos elemei, a víz, a levegő, a fény, a föld, tárultak fel kísérletek, bemutatók segítségével. Hazafelé megnéztük a világ híres épületeit, a klagenfurti Minimundusban.

Hasznossága mellett ez a nyelvi program erős motiváció az idegen nyelv további sikeres tanulásához.

A program pedagógus résztvevői dr. Kovácsné Balázs Tünde, Lenkei Judit némettanárok és az osztálytanítók voltak.

A KÉPGALÉRIA IDE KATTINTVA ELÉRHETŐ

Pályázati azonosító: NEMZ-TAB-17-0508