Erdély 2017

Székelyföldi barátság

Iskolánk hetedik osztályos tanulói idén újra ellátogattak Erdélybe a Határtalanul-program keretében. A gyerekek megismerkedtek Székelyföld természeti szépségeivel, legszebb látnivalóival. Jártunk Kolozsváron, Körösfőn, Csíksomlyón, Szovátán, Farkaslakán, Marosvásárhelyen, Korondon és Nagyváradon is. De sétáltunk a gyönyörű tordai sóbányában, a meseszép Szent-Anna tó körül és a Mohos-tőzegláp különlegességére is rácsodálkozhattunk.

Idei utazásunk legnagyobb újdonsága azonban az volt, hogy a gyerekek nem közös szálláson, hanem egy kis gyergyói település, Gyergyóditró általános iskolájának vendégeiként az ottani hetedikeseknél és hatodikosoknál laktak.

A Ditróban töltött napok során közelebbről is megismerhették a határon túl élő magyar kortársaik hétköznapjait, részesei lehettek mindennapjaiknak és közös programokat is szerveztünk számukra. Együtt kirándultunk erdélyi vendéglátóinkkal, közös élményeket szereztünk, hiszen Csíksomlyón a Barátok Feredőjét vagy a torjai büdösbarlangot például sokan közülük is most, velünk látták először.

Megnéztük iskolájukat, a Siklódi Lőrinc Általános Iskolát és rendeztünk Ditró – Dózsa foci- és kézilabdameccset. Az utolsó napon, elutazásunk előtt még megtekintettük a monumentális ditrói székesegyházat, s az Erdők Házát is, ahol a környék növény- és állatvilágával ismerkedtünk meg.

Az együtt töltött napok során vendéglátóink – szülők, pedagógusok és gyerekek – mindvégig nagy szeretettel és odafigyeléssel vettek körül bennünket, amiért nem győztünk eléggé hálásak lenni, s amit reméljük viszonozhatunk is majd. Talán nem is kell sokat várni az újbóli találkozásra, hiszen erdélyi barátaink reményeink szerint már az ősszel ellátogatnak hozzánk.

A most született barátságok, ismeretségek, s a gyerekek közötti folyamatos kapcsolattartás jelentik a Határtalanul-program igazi lényegét. Bízunk a folytatásban, s reméljük, hogy a jövőben rendszeressé válhatnak ezek a találkozások.

AZ UTAZÁSRÓL KÉSZÜLT KÉPEK

AZ UTAZÁSRÓL KÉSZÜLT VIDEÓ