Felhasználó: > 5 vendég

SULIRÁDIÓ

1. május 22.

Szép napot, jó reggelt kívánok kedves dózsás diáktársaim!

Jó reggelt kívánok és szeretettel köszöntelek Benneteket dózsás diákok! Most átadom a szót Nagyné Csapó Mariann néninek, aki a természet fotópályázattal kapcsolatban szeretne Benneteket tájékoztatni.

Nagyné Csapó Mariann természetfotó pályázat díjazottjait ismerteti

A tavaszi papírgyűjtésünk eredménye a mai naptól az alsós és felsős épület hirdetőin is megtekinthető lesz, de az már bizonyos, hogy az iskolában és a MÉH telepen átvett papírhulladék összesen 26.560 kg volt, ami hasonló mennyiség, mint amit ősszel gyűjtőtettek. A papírgyűjtésért az osztályoknak járó összeget az osztályfőnökök – amely 16 Ft/kg- szerdán és csütörtökön vehetik fel a titkárságon. A tavaszi papírgyűjtésen az alsós osztályok közül az első helyen a 4. a osztály, a felső tagozatosok közül a a 6. a osztály végzett, s ez a két osztály nyerte el az évi összesített versenyben a veszprémi jutalom programot, melyet a diákönkormányzat jóvoltából vehetnek majd igénybe, egy általuk választott időpontban. Gratulálunk a papírgyűjtésben résztvevő osztályoknak, de minden olyan diákot dicséret illet, aki tett valamit az akció sikeréért.

Az Okoskodó múlt heti kérdésére adott helyes választ, a jó megfejtést küldők neveit osztja meg velünk Marton Dani.

A kérdésemre adott helyes megfejtés a következő volt Németországban, a 20 században, 1941-ben szállt fel az első vadászgép. Ezen a héten Keserű Bese 5. b, és Boncz Ádám 6. c-s diáktársam küldött jó megfejtést. S akik korábbi kérdéseimre a legtöbb helyes megfejtést küldték, ők Csillag Gréta, Font Lili, Schmidt Anna a 4. a-ból, Molnár Diana és Segesdi Lili 5. c-s diákok. Ők a diákönkormányzat ajándékait Zsuzsa nénitől szerdán, délután két órakor vehetik át a DÖK faliújságnál.

Három héten keresztül Martonosi Milán 6. c- diák feladványaira várjuk a megfejtéseket.

Ki lesz a következő Bosszúállók c. film főgonosza?

Kedves felsős diákok! Valószínűleg hozzátok kell a kérésemet intéznem, s kérem, hogy gondolkodjon el az, aki ludas a dologban. Visszatérő téma sajnos, a mosdók állapota, gyakran egyesek legurítják a wc gurigákat, a mosdókban a papírtörlővel tömködik tele a WC kagylókat, tudnotok kell, hogy ez könnyen vezethet duguláshoz, mely azután komoly problémákat okozhat. Ezért kérek mindenkit, hogy felső tagozatoshoz méltóan és éretten viselkedve mutasson példát és figyelmeztesse társait is a helytelen viselkedést tapasztal.

Kedves diákok! Bizonytalan ideig szünetel a diákbüfénk, de reméljük, hogy a következő tanévben változatos kínálattal újra tudjuk indítani.

Diáktanács ülését május 19-én tartottuk, vártam volna javaslataitokat az ez évi Dózsa-díjas diákokra valamint beszélgettünk a diáknap programjáról, s a jelenlévőket tájékoztattam a diák önkormányzati pénzek felhasználásáról is. Sajnálattal tapasztaltam, hogy csak néhány osztály képviselői jöttek el a pénteki megbeszélésünkre, így az 5. a ,5. c, 6. a, 6. b, 7. a diáktanács tagjai. Igazoltan volt távol a 6. c osztály képviselője. Azt szeretném kérni tőletek, hogy a jövőben csak akkor vállaljatok bármilyen tisztséget, ha azt el is tudjátok és el is akarjátok látni, ugyanis Benneteket bíztak meg diáktársaitok a képviselettel, s az az őket is érintő ügyekről és az elhangzottakról más csatornán nem tudnak információhoz jutni.

A matematika alapműveleti verseny eredményhirdetését a 3. évfolyamnak Ági néni és Dóra néni a mai napon a 2. óra után a könyvtárban tartják. Várunk mindenkit, aki részt vett a versenyen.

Törökbálinton, a Magyar Bajnokság táncversenyen I. helyezést ért el gyermek formáció kategóriában Tihanyi Gyöngyvér 3. a és Kormos Lara 3.a valamint Csomai Réka 3.c –s diákunk. Szívből gratulálunk az elsőséghez.

A Tudásbajnokság Országos döntőjén Ondró Máté 1. c osztályos tanuló matematikából az első helyet, Polgár Zsófia 6. c osztályos diákunk természet ismeretből a nyolcadik helyet szerezte meg.

Kellemes napot és jó kirándulást kívánunk az osztályoknak.  Zsuzsa nénivel együtt köszöntjük és sok boldogságot kívánunk valamennyi név—és születésnapos diáktársunknak. Legyen tartalmas, szép hetetek!

Digitális Oktatás