SULIRÁDIÓ február 06.

Sziasztok kedves dózsás diáktársak! Dorottya napján szeretettel köszöntjük a héten név- és születésnapjukat ünneplő diákokat!

Kedves felsős diákok! A február 17-ei felsős farsanggal kapcsolatosan néhány információ szeretnék megosztani veletek. Szívesen fogadunk tombolatárgyakat, melyet a főépület portáján adhattok le. Kérünk Benneteket, hogy olyan tombolatárgyakat hozzatok, melyet ti is szívesen hazavinnétek. Örülnénk, ha tudnátok hozni vagy készíteni a farsangi dekorációt is. Köszönjük a 8. b-seknek a vállalást, ők február 8-a, szerdától 100 Ft-os áron árusítják majd a tombolát. Az idei évben is értékes nyeremények várnak a szerencsésekre.

Kérjük, azon osztályok diáktanács tagjait és diákjait vagy osztályfőnökeit, akik beöltöznek vagy műsorral készülnek, hogy a portán elhelyezett jelentkezési lapon előzetesen iratkozzanak fel ehét péntekig. A farsang napján már nem tudunk a jutalmazás miatt elfogadni jelentkezéseket.

Köszönjük a 4. b osztályosok és Bánné Borbás Éva tanító néni állatvilág témakörben feltett érdekes kérdéseit, most az utolsó feladvány hangzik el a diákoktól. Az Okoskodó műveltségi játékunk értékelésére a jövő héten kerül sor, azon tanulókat jutalmazza a 4. b osztály és a diákönkormányzat, akik mind a négy kérdésre jó választ adtak. Nos halljuk az eheti Okoskodó kérdésünket.

A múlt heti kérdésünkre a jó megfejtés a következő:2016-ban a compó volt , 2017-ben a harcsa lesz az év hala.

Mindkét kérdésre 10-en válaszoltak helyesen.

Molnár Diána                     Marton Dániel

Arnhoffer Márton                       Nagy Rebeka

Somlai Gellért                    Csomai Rebeka

Bali Boróka                        Vadas Márk

Jámbor Hanna                   Böröcz Döníz

Eheti kérdésünk: Mi volt 2016-ban az év rovarja, s mi lesz 2017-ben? Csütörtök délig várjuk megfejtéseiteket.

Kiváló sporteredményekről számolhatunk be, Kerekes János 6.a osztályos diákunk a 2017.02.05-én megrendezett fedett pályás Országos Bajnokságán, Budapesten a 2000 m-en 6.55 perces időeredménnyel 3. helyezést ért el. Gratulálunk neki!

Hétvégén, Tatán ért véget a „4 város tornája” kézilabda versenysorozat, Győr, Budapest, Tata és Veszprém csapatai versengtek 3 korcsoportban, csapatonként összesen 12 mérkőzést vívtak. Iskolánkat U8-U9-U10 korcsoportban sikeresen képviselték a tanulók. U9 csapat 1. helyezett lett, az U8 csapat 2. helyezett lett, míg az U10 csapat a 3.helyezést érte el.

Dózsás csapat tagok

U9    Gáncs-Pethő Levente

Gáncs-Pethő Máté

Biernbauer Zsombor

Major Ákos

Kovács Benedek

Ender Dávid

Ender Richárd

U8    Szarvas András

Németh Zétény

U10  Hargitai Dániel

Németh Bulcsú

Gratulálunk minden érmesnek a kitartásukhoz,a küzdeni tudásukhoz, melyek elengedhetetlenek voltak a sikeres szerepléshez Köszönet, hogy Veszprém és a Dózsa iskola jó hírnevét ismét öregbítették.

Eheti programajánlónkban szeretném figyelmetekbe ajánlani a veszprémi Agórában, február 10-én, pénteken 17 órakor kezdődő  farsangi játszóházat, ahol lesz csuhézás, nemezelés, álarckészítés is.

Szép és mosolygós napot, élményekkel teli hetet kívánunk nektek!

Lambert Zsuzsanna

diákönkormányzatot segítő tanár