Tarnowi utazás

Lengyelországban jártunkkepkivagas

Tarnówi testvériskolánk meghívására projektmegbeszélésen vettünk részt 2016. nov. 16-19. között. Iskolánk tanulóit Süveges Luca és Bogdán Benedek 7.a osztályos tanulók képviselték. Az Erasmus+ projekt témája a „Szabadság és függetlenség” . Résztvevő országok Csehország, Szlovákia, Lengyelország (tarnówi testvériskolánk koordinátora a projektnek) és Magyarország.

Kiemelt téma az I. világháború, a közös történelmi gyökerek bemutatásán keresztül . A hivatalos programot iskolalátogatás, ismerkedés a résztvevőkkel és természetesen városnézés egészítette ki.

Jelenlegi feladatunk javaslatok gyűjtése a megvalósításhoz. Sikeres pályázat esetén 2017. októberében országonként 1 tanár+1 diák utazik egyeztető megbeszélésre Lengyelországba a projekt lebonyolításával kapcsolatban. 2017. novemberében 5 napos ott tartózkodás keretében lesz a projekt lezárása. (12diák+ tanáraik) Az időpont nov.11-hez kapcsolódik, ami a Lengyel Függetlenség Napja. A projekt résztvevői a hivatalos ünnepségekre is meghívottak lesznek.

Dr. Kovácsné Balázs Tünde