Felhasználó: > 2 vendég

SULIRÁDIÓ 2016.október 10

Szép napot kívánok kedves dózsás diákok, köszöntelek Benneteket az előttünk álló hét kezdetén, amely remélhetőleg ugyanolyan kellemes és vidám hangulatban kezdődik, mint ahogy a pénteki iskolaöleléssel fejeződött be.

A pénteki diáktanács ülésén megszavaztuk, hogy Bella Boglárka és Major Eszter 8.b osztályos diákok képviseljék majd iskolánkat a megyei diákparlamenten, ahová a 7. a osztályos diákok diákélettel kapcsolatos véleményét is továbbítjuk.

A vadgesztenyét még ezen a héten hozhatjátok, a kis házban lévő zsákokba lehet tölteni, elhelyezve benne az osztály nevét.

Az őszi papírgyűjtést október 10-17-ig hirdetjük, a papírhulladékot naponta 7.00-17.00 gyűjtjük, a Dózsa városban lakóktól is. Köszönjük dózsás közösség nevében is a férfi tanárok és a diák segítők vállalását.

fffÚtjára indítjuk az Okoskodó fejtörő játékot, melynek négy feladványát Samu Barnabás 5.a osztályos diáknak köszönjük. Most ő maga olvassa fel mitológiai témakörben összeállított kérdései közül az elsőt.
Samu Barnabás: Hány feje van az alvilág kutyájának?

Iskolánkban fotókiállítást szeretnénk rendezni a tanulók által készített természetfotókból. Tanulónként két olyan fotót várunk A/5-ös méretben Tőletek, amelyek a természet szépségeit mutatják meg. Leadási határidő december 15-ig Pigler Karcsi bácsinak vagy Nagyné Csapó Mariann néninek.

Várjuk a fotóitokat! A kiírás olvasható a DÖK faliújságon ill. a honlapunkon is.

Kedves dózsás diákok! Égéssérült diáktársunk támogatására szívesen fogadjuk a felajánlásokat, s hogy mi mindennel tudtok segíteni, azt az iskola honlapján már olvashatjátok. a papírgyűjtés és a vadgesztenye gyűjtés átvételi árából, abból az 5 Ft-ból, amely a diákönkormányzat bevételét gyarapítja, kg-ként 2-2 forintot ajánlunk fel valamint a diákbüfé bevételét. Hamarosan kikerülő gyűjtőládába a zsebpénzetekből is adakozhatok, hiszen neki és családjának most minden forint nagy-nagy segítséget jelenthet, legyen az élelmiszer, taneszköz, ruházat, gyógyszer, kenőcsök vagy könyvek.

Logópályázatot hirdetünk, melynek felhívása olvasható lesz a honlapon és a DÖK faliújságon. A takarékossági hőmérő akciónkhoz kapcsolódva, Bán Mihály tanár úr ötletére, logó pályázatot írunk ki, melyet nyomtatott vagy digitális formátumban lehet benyújtani november 8-ig.

Sporteredmények

A Veszprém Megyei Asztalitenisz Szövetség 2016. október 1-jén rendezte megyei újonc és serdülő versenyét a Noszlopy Gáspár Gimnáziumban. Újonc kategóriában Epinger Márton 4. az osztályos tanuló 1. helyezést ért el, a serdülő fiúk között pedig 2 lett. Gratulálunk!

A feleslegessé vált könyveiteket iskolai könyvtárunkba, társasjátékaitokat a klubszobai játéksarokba várjuk.

A héten név–és születésnapjukat ünneplőknek kívánom, hogy legyen szép és örömteli hetük.