Márkói német nemzetiségi nap

2016 október 8-i rendezvényen iskolánkat a 4.b osztály táncosai képviselték. A Márkói Német Nemzetiségi Önkormányzat meghívásának tettünk eleget. Szülők, nagyszülők is kísérhették a gyerekeket, mivel a márkóiak egy külön autóbuszt is biztosítottak számunkra.

kepkivagas

Az átöltözést követően rövid próbát tartottunk. Nagy volt az izgalom, mert a táncokat betanító, Fertig Erzsébet, nem tudott velünk tartani. Ő is fellépésen volt kórusával. A két tanító néni vette át a szerepét. Óvodásoktól felnőttekig sokféle művészeti csoport bemutatkozott.  A nagy taps azt jelezte, hogy jól sikerült a produkciónk.  Egy német nyelvű oklevéllel és a márkói kálváriát ábrázoló plakettel jutalmaztak bennünket. Végül kedves vendéglátásban is volt részünk. Nagy meglepetést okozott, hogy minden szereplő egy édességekből álló ajándékcsomagot is kapott. Jól éreztük magunkat, élmény volt a délután.

Köszönöm a gyerekek helytállását, a szülők támogatását.

Köszönöm Bánné Borbás Éva és Dériné Tamás Éva tanítók lelkiismeretes szervezőmunkáját és az osztály elkísérését.

Kovácsné Balázs Tünde
intézményegység-vezető