Iskolaölelés, mert szeretjük a Dózsa iskolát!

kepkivagas

Egy ötlet valóra vált. Nem sok iskola mondhatja el magáról, hogy első hívó szóra mindenki szívesen mozdul és a diákok sokasága, tanárok, szülők, egykori dózsás diákok és az iskola volt és jelenlegi dolgozói közel 600-an örömmel és vidámsággal telve ölelik körül szeretett iskolájukat, s ez történt a Dózsa iskolában október 7-én.

Miért is ekkor? Mert az előd iskolánkat 77 évvel ezelőtt, október 8-án alapították itt a Temetőhegyen, s melynek falai között a mai napig is sok kis nebuló tanulja a számolás és a betűvetés alapjait.

A dózsás diákönkormányzat villám csődületével szerettük volna élményszerűvé és emlékezetessé tenni ezt a napot, melyen az iskolát körülvevő 412 m-es kerítést körbeölelve, vidám zeneszóra, kéz a kézben teli torokból, lelkesen szólt a Dózsásnak lenni jó! csatakiáltás, mely azután önfeledt hullámzásban folytatódott.

S milyen jó, hogy az idő is kegyes volt hozzánk, hisz még az esőcseppek is visszavonulót fújtak. Így aztán Póta László szülő drónfelvételeinek köszönhetően a madártávlatból a színes és vidám dózsás kavalkádot és iskolánkat lenyűgöző felvételeken csodálhatjuk meg.

Majd az ezt követő, főként diákok szemelvényeiből szerkesztett emlékező műsor és a koszorú elhelyezése – az 1939-ben alapított Szent István iskola épületén- méltó megkoronázása volt a napnak, mely egyszerre szimbolizálta dicső múltat, a büszke jelent és a reményteljes jövőt.

A Veszprém Televízió élményszerű híradása és a VEHÍR színes képes tudósítása jól visszaadta az együvé tartozás érzését, a jó hangulatú rendezvény emlékezetes pillanatait. http://veszpremtv.hu/hir/korbe_oleltek_az_iskolat-n8691.html

Köszönet mindenkinek, aki hozzátett az emlékezetes nap sikeréhez, igazán jó volt látni az örömteli arcokat.
Ugye jövőre újra együtt leszünk, hisz dózsásnak lenni jó!?

Iskolaölelés video

Lambert Zsuzsanna