Támogatónk a Szorgalom és Tehetség Alapítvány

Beolvasott_20160609Az idén is segítette tanulóinkat a Szorgalom és Tehetség Alapítvány.

Ezt a segítő szervezetet egykor Lakatos Antal, a Kinizsi Bank vezérigazgatója alapította, a saját személyes javadalmából, önzetlenségéből, gyermekszeretetéből indíttatva.

Az alapítvány célja, hogy a város iskolái közül négy intézmény tanulóit támogassa, tanévről, tanévre.

Az idén is két állami és két egyházi fenntartású iskola diákjainak ad segítséget.

Iskolánkból tizenöt tanuló, mintegy félmillió forintos adománnyal, komoly segítséggel kezdheti meg a vakációt, illetve a jövő tanévet.

A gyerekenkénti 30-40e Ft donáció hatalmas segítséget jelent.

A tizenöt tanuló az iskolai munkájával, viselkedésével, magatartásával, szorgalmával és egy vagy több tantárgyból kiemelkedő tehetségével, valóban méltó és érdemes erre a nemes, nagylelkű juttatásra.

Tanítóik, tanáraik, osztályfőnökeik így látták helyesnek.

Az iskola, illetve a támogatott szorgalmas és tehetséges tanulók nevében, tisztelettel és nagyrabecsüléssel köszönjük meg Lakatos Antal alapító elnök úr, Papp Gábor alapítványi elnök úr, és az Alapítvány Kuratóriuma nemes szívű segítségét.

Mily’ jó lenne, ha sok-sok hasonló követőre találna még ez a cselekvő nagylelkűség!

Veress József ig.h
és