Dózsások Karintiában

Április utolsó hetében iskolánk német nemzetiségi tagozatának két tanulócsoportja, a 4.a és az 5.a osztály nyelvi táborozáson vett részt az ausztriai Obervellachban. A dózsások évek óta visszatérő vendégek a karintiai kisvárosban, ahol anyanyelvi tanárok segítségével bővíthetik némettudásukat.P1040905

A német nyelvórák mellett tanulóink különböző kommunikációs feladatok megoldásával is fejleszthetik nyelvismeretüket.

Idén sem volt ez másként. A játékos csoportfeladatok során – miközben megismerkedtek a környék látnivalóival is – információkat gyűjtöttek a helyi lakosok segítségével, különleges épületek után kutattak, fotókat készítettek, verset írtak. Mindeközben anyanyelvi környezetben tapasztalhatták meg az idegen nyelv ismeretének fontosságát.

Délutánonként kirándultunk, felfedeztük Karintia természeti csodáit, megismerkedtünk nevezetességeivel. Jártunk a Mölltal gleccseren, ahol 3200 méter magasan igazi téli világ várt bennünket, de a Hohe Tauern Nemzeti Park, s az azt bemutató Bioshaus interaktív kiállítása is nagy élmény volt mindannyiunk számára. Spittalban megtekintettük a néprajzi múzeumot, valamint Ausztria legnagyobb vasútmodell kiállítását. A gmündi Porsche Múzeum főleg a fiúkat varázsolta el, a klagenfurti Minimundus pedig talán a hét legnépszerűbb látnivalója volt a dózsás gyerekek körében.

A programokon a gyerekek mindvégig jókedvűen és lelkesen vettek részt, köszönhetően a két osztályfőnöknek, Andi néninek és Nóra néninek, akik segítsége nagyban hozzájárult táborunk sikeréhez. A program állandó szervezője iskolánk német nemzetiségi tagozatának vezetője dr. Kovácsné Balázs Tünde.

Bokor Zsuzsanna