Felhasználó: > 4 vendég

A buszok világa (TIA program)

DSCF8927 catsOsztályunk üzemlátogatáson vett részt a TIA program keretében a Volán társaságnál. A telephely nem volt messze, így gyalog indultunk útnak.

Ott egy kedves úr fogadott minket, és szegődött vezetőnkké.
Először a gépjármű javítót vettük célba. Itt egyik osztálytársunk lefoglalt magának egy szerelő munkát.
Majd egy buszhoz sétáltunk. A busz távolsági utakon dolgozott.
Ezután beszálltunk a buszba és elfoglaltuk a helyünket. A járművel átmentünk a busz mosón. Ott egy óriási kefe sikálta a busz oldalát. Ezután egy gép felemelte a buszt, kitámasztották és átmehettünk alatta.
Később a főalkatrész raktárba mentünk, azután a festőműhelybe vezetett utunk. Itt nagyon festékszag volt.
Majd egy kisebb helyiséget térképeztünk fel, ahol egy irányító pult helyezkedett el. Ezzel lehetett egy olyan programot elindítani, ami levegőt fújatott a festőműhelybe.
DSCF8932
Végül egy olyan helyre mentünk, ahol selejtes buszokat láttunk. Megtudtuk mitől lesz selejtes egy busz. Például attól, hogy: alkatrészei elöregednek, vagy akkora kárt szenved, hogy nem érdemes megjavítani.
A látogatás végén megtudtuk, hogy a telephelyen négy műhely és nyolc raktár van. Veszprém pedig 136 busszal rendelkezik.

Mikor már minden érdekeset láttunk, hallottunk visszasétáltunk az iskolába és folytattuk a tennivalóinkat. Ezt a napot sosem felejtjük el.

László Nikolett
Friedl Petra