Sulirádió 2015.október 12.

Kedves dózsás diákok, szép napot, kellemes hetet kívánva köszöntelek Benneteket. Gyűjtsetek színes faleveleket, imagesgesztenyét, de mindenképpen sétáljatok a természetben vagy üljetek kerékpárra iskola után, ha az időjárás is engedi.

Amint azt gondolom már mindenki tudja, kezdődik az őszi papírgyűjtés hete. Naponta 7 órától délután öt óráig lehet hozni a papírhulladékot a kisépületnél lévő konténerhez. Érdemes minél több papírt gyűjtenek, hiszen az őszi és tavaszi gyűjtésben első helyen végző osztály jutalomkiránduláson is részt vehet. Itt szeretném megköszönni az iskola közössége nevében karbantartóink és Pásztor Robi bácsi önzetlen valamint az önként vállalkozó 7. és 8. osztályos fiúk felajánlott segítségét a mérlegeléshez és a pakoláshoz.

A vadgesztenyét az Árpád u. 7 szám alatt veszik át 25 Ft/kg-os áron.

Plank Bence 8. c osztályos diákunk a közelmúltban rendezett Köztársaság kupán kislabda hajításban  első helyen végzett, gratulálunk Bencének.

Csütörtökön, a Kozmutza Alapítvány által meghirdetett geocaiching gyaloglónapon iskolánkat a Nyírő Ágnes, Varga Veronika, Cseh Gábor 7. c, Förköli Patrik és Csizmadia Zsolt 8.c tanulókból álló csapat képviseli Lechner András kíséretével. Mivel az indulás 12.50-kor lesz a portától, ezért kérem a tanulóinkat, hogy időben ebédeljenek meg, öltözzenek melegen és hozzanak mobiltelefont magukkal. A program 13.30-16.30 óráig tart a belvárosban.
Többen jeleztétek, hogy szívesen részt vetettek volna a programon, sajnos a szervezők iskolánként csak egy csapat nevezést tudják fogadni.

Szeretném megköszönni Kékesi Szabolcs 8. b évfolyamos diákunknak, hogy közreműködött a rajzverseny díjátadóján, és az emléktábla koszorúzáson, mint a Diáktanács tagja.

A Fut a Füred versenyen, amelyet október 5-én rendeztek, Birnbauer Dalma 4. b osztályos 1600m-en I.helyezést,
Biernbauer Zsombor 2. b osztályos tanuló 800 m-en IV. helyezést ért el.

Az állatkert október 2-án vetélkedőt tartott az Állatok Világnapja alkalmából. Iskolánk 3 csapattal képviseltette magát az 2., 4., és az 5 évfolyamból. Eredményhirdetés a héten várható.

– Amint az ismeretes október 4-én az Állatok Világnapját ünnepeltük.

Ez alkalomból rajzpályázatot hirdettünk az alsó tagozaton, melynek helyezettjei a következő tanulók:

1. évfolyam:

1.  Vörös Nóra 1.a
  2.  Balogh Rebeka 1.b
  3.  Köveskuti Bálint 1.c
  4. Polgár Emma 1.c
  5. Sényi Virág 1.a
  6. Tóth Benedek 1.b

2. évfolyam:

1. Nagy Sára 2.c
  2. Birnbauer Zsombor 2.b
  3. Nagy Zoé 2.a Birkás Liliána 2.d
  4. Csiszár Nikolett 2.b
  5. Csomai Réka 2.c

A harmadik évfolyamon külön értékeltük a rajzot és a vegyes technikát.

Vegyes technika:

1. Bali Boróka 3.b
  2. Renácz Róbert 3.a
  3. Kolozsvári Petra 3.c

Rajz:

1. Krizmanich Kata 3.b
  2. Kovács Jázmin 3.c
  3. Fischer Anna 3.c

4. évfolyam

1. Renácz József 4.a
  2. Endrész Orsolya és Horváth Viktória 4.a
  3. Migray Bendegúz 4.a

A harmadik és negyedik évfolyamosok a harmadik szünetben menjenek a könyvtárba, hogy átvegyék a jutalmukat.

A szervező tanító nénik köszönik minden pályázónak a munkáját, a helyezetteknek és a felkészítőiknek szívből gratulálunk!

Legyen örömteli és boldog napjuk a héten név–és születésnapjukat ünneplőknek. Valamennyi dózsás diáknak és tanáriaknak jókedvű, örömteli hetet kívánok, bízva abban, hogy talán az idő sem rontja kedvünket.

Köszönöm a figyelmeteket és most átadom a szót Jóska bácsinak.