Étkezési kedvezmények

Tisztelt Szülők!

Az étkezési térítési díj kedvezményeinek igénybevétele jogosultság alapján történik, a jogosultságot igazolni kell.

A kedvezményes étkezést igénybe venni az alábbi jogcímeken lehet:

1. Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény:

• szülői nyilatkozat
  • érvényes önkormányzati határozat fénymásolata

2. Nagycsaládos kedvezmény ( három vagy több gyermek esetén ):

• szülői nyilatkozat
  • iskolalátogatási igazolás a 16. életévét betöltött, 25 évesnél fiatalabb, közoktatásban nappali rendszerű oktatási vagy felsőoktatási intézmény nappali tagozatos tanulója esetén félévente szükséges.
  • Kormányhivatal által kiadott igazolás fénymásolata, az emelt összegű családi pótlék folyósításáról.

3. Tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek után járó kedvezmény: csak a beteg gyermek után vehető igénybe, testvér nem jogosult rá.

• szülői nyilatkozat
  • Kormányhivatal által kiadott igazolás fénymásolata emelt összegű családi pótlék folyósításáról.
  • szakorvos által kiállított „IGAZOLÁS” a tartós betegségről ( fénymásolat ).

( sajátos nevelési igényű gyermek esetén a területileg illetékes pedagógiai szakszolgálat által kiadott szakértői vélemény fénymásolata és a szülői nyilatkozat ).

Normatív kedvezmény csak egy jogcímen vehető igénybe! A gyermekvédelmi gondoskodásban részesülő – nevelőszülőnél, gyermekotthonban, vagy más bentlakásos intézményben nevelkedő – ideiglenes hatállyal elhelyezett, átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermek után nem vehető igénybe a normatív kedvezmény. A szülőnek , gondviselőnek a gyermeket érintő mindennemű változásról 15 napon belül bejelentési kötelezettsége van.

Az igazolásokat és a szülői nyilatkozatokat az első szülői értekezleten, de legkésőbb a szeptemberi térítési díj befizetéskor szíveskedjenek leadni az iskola gazdasági irodájába.

NYILATKOZAT NORMATÍV ÉTKEZTETÉSI KEDVEZMÉNY IGÉNYLÉSÉHEZ

Bármely étkezéssel kapcsolatos kérdést a 06/20/779-6762 telefonszámon szíveskedjenek jelezni.