Védőoltások

Tájékoztató a 2014/2015 tanévben végzendő iskolai kampányoltásokról

A kampányoltások iskolai osztályokra és nem a tanulói életkorokra vonatkoznak.

Az alábbi életkorhoz kötötten kötelező védőoltásokat, kampányoltások keretében kell végezni:

MMR újraoltás ((kanyaró, mumpsz, rózsahimlő) az általános iskolák VI. osztályát végző tanulók számára

dTap emlékeztető oltás(diftéria, tetanus, pertussis) szintén az általános iskolák VI. osztályát végző tanulók számára

A két oltás EGYIDŐBEN, október hónapban történik meg. (tervezett időpont: 2014. 10.csütörtök)

Hepatitis B elleni védőoltások (fertőző májgyulladás) az általános iskolák VII. osztályát végző tanulók részesülnek ezen oltásokban.

A 2 oltásból álló oltássorozat:

első részlete szeptember hónapban (tervezett időpont: 2014.09.11. csütörtök)

második részlete 2014. március hónapban.

HPV elleni védőoltás(méhnyakrák)

Idei tanévtől kerül bevezetésre a VII. osztályos lányok körében, akiknél a szülő igényli. Szülők bővebb tájékoztatást a szülőértekezlet során kapnak vagy érdeklődhetnek az iskolavédőnőnél fogadóóra alkalmával.

HPV ismertető

Dr. Hajdu László                                           Licsárné Hegyi Erika