Erdélyben a dózsások

A tanév befejezése után,  június 27-én indultunk útnak. Iskolánk 15 hetedikes és nyolcadikos tanulójának Erdély volt az úticélja.  A gyergyóremetei iskola meghívását fogadtuk el, s töltöttünk néhány felejthetetlen napot a székely községben. Az ottani hetedikesek tavaly októberben már jártak Veszprémben, most pedig mi élveztük a remetei tanulók vendégszeretetét.

Gyergyóremete Székelyföld szívében található, a Gyergyói-medence egyik legrégebbi települése. Innen indultunk mindennap csillagtúra-szerű kirándulásainkra, hogy bejárjuk és minél alaposabban megismerjük a környék nevezetességeit.

Voltunk Bánffyhunyadon, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Csíksomlyón. Elámultunk a tordai sóbánya monumentális méretein, a Békás-szoros sziklafalainak szédítő magasságán. A Gyilkos-tó is pont olyan, mint a képeken! Fehéregyházán megemlékeztünk Petőfiről, Farkaslakán pedig Tamási Áronról. Sétáltunk Segesvár belvárosában és a festői nyaralóhelyen, Szovátán. Korondon, az ősi fazekas faluban szebbnél szebb ajándékok között válogathattunk. A hazafelé út is tartogatott még érdekességet számunkra, hisz az éjszakai fényekben fürdő Nagyvárad is gyönyörű volt!

Kirándulásainkon a remetei gyerekek is velünk tartottak, sőt egyik nap még a falu polgármestere is elkísért bennünket. Természetesen a közös métázás sem maradhatott el.

6 nap elteltével kissé fáradtan, de nagyszerű élményekkel telve érkeztünk haza, s még sokáig biztosan szívesen emlékszünk vissza közös erdélyi napjainkra.

Bokor Zsuzsanna