Felhasználó: > 2 vendég

Kicsinyek Kórusa – Énekkari sikerek

Arany minősítést kapott a Kicsinyek Kórusa!

A Kicsinyek Kórusa részt vett 2012. május 17-én, csütörtökön az Éneklő Ifjúság rendezvényen.
Veszprémben a Simonyi Zsigmond Általános Iskola adott helyet a délután kezdődő koncertnek. 4 kórus lépett színpadra, változatos és élményt adó műsorokat hallhattunk. A „dózsások” egy népdalcsokrot énekeltek először citera kísérettel. Citerán Tóth László közreműködött. Második darabként Kodály Zoltán: Zöld erdőben című kétszólamú darabját adták elő, végül Karai József: Tündér ha lennék zongorakíséretes kórusműve hangzott el. Zongorakísérőnk Gáspár Dávid a Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola harmadéves zongora szakos hallgatója.
A gyerekeknek óriási élményt jelentett, nagyon izgultak, mert kértünk minősítést is! Összeszedettek voltak, rendkívül fegyelmezettek és ez meghozta a csodás eredményt.

Az országos zsűri elismerően nyilatkozott az énekkarról és Arany minősítéssel jutalmazta éneklő gyermekeinket!

Remélem, jövőre is ott leszünk és kórusunk egyre bővülő létszámmal fogja magát képviseltetni a további minősítő koncerteken!
Minden résztvevőnek, kedves szülőnek és kollégámnak köszönöm szépen a munkáját, támogatását és a segítségét!

Farsang-Törös Krisztina ének-zene tanár, a kórus vezetője